Historia

Budujemy

na spuściźnie

2004-teraz
Firma Satellite rozpoczęła realizację swej wizji poprawy warunków sanitarnych na świecie w 1958 roku i kontynuuje ją do dzisiaj. Todd Hilde, syn założyciela Ala Hilde'a i obecny właściciel Satellite, dostrzega w coraz powszechniejszym użytkowaniu przenośnych toalet w skali globalnej zachęcający trend w kierunku lepszego zdrowia. „Gdy mój ojciec rozpoczął działalność od 36 drewnianych toalet w Minneapolis, jego celem było przede wszystkim oferowanie wygody, prywatności i godności. Ostatnie pięćdziesiąt lat nauczyło nas, że ten biznes ma również kluczowe znaczenie w ochronie zdrowia publicznego i środowiska.”

Wizją Todda było rozszerzenie obecności marki Satellite na całym świecie. Przed przejęciem firmy od swojego ojca w 2004 roku doprowadził do otwarcia biur w Belgii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Hongkongu i Japonii. Gdy stał się właścicielem, zaczął intensywnie wdrażać strategię wykupywania innych wiodących producentów przenośnych toalet w Stanach Zjednoczonych i innych częściach świata w celu zyskania udziału w rynku i stworzenia najbardziej kompletnej oferty mobilnych sanitariatów. Obecnie firma Satellite ma klientów w ponad 125 krajach i dysponuje najszerszą gamą kabin w branży.

Firma Satellite zaspokajała rosnący popyt na swoje produkty poprzez przejęcia, inwestycje w nowe obiekty, a co najważniejsze, zatrudnianie kolejnych wyspecjalizowanych pracowników. W 2009 roku firma Satellite przejęła wieloletniego dostawcę/producenta środków sanitarnych Safe-T-Fresh i kontynuowała rozbudowę zakładu. W przypadku toalet w 2014 roku wybudowano nowe centralne centrum dystrybucyjne o powierzchni 115 000 stóp kwadratowych w celu zwiększenia zapasów, możliwości montażowych i wysyłkowych. Obiekt ten stał się również siedzibą produkcji Satellite Suites, nowego przedsięwzięcia zapoczątkowanego przez Satellite w celu zaspokojenia popytu na przyczepy toaletowe, prysznicowe i ADA.

Przenośne urządzenia sanitarne będą nadal ewoluować i rozprzestrzeniać się na całym świecie, a wizja firmy Satellite pozostanie niezmienna: dostarczać toalety oferujące wygodę, prywatność i godność.

 

 

Przejęcia

 • 2019 Otwarcie naszego włoskiego biura
 • 2018 Przejęcie PolyPortables
 • Firma Satellite postanowiła rozszerzyć swoją linię produktów i zwiększyć możliwości produkcyjne. Krok ten wymagałby zakupu istniejącej linii produktów i producenta lub utworzenia zupełnie nowego zakładu. Po dokonaniu oceny opcji wybrano firmę PolyPortables ze względu na jej silną reputację w zakresie linii produktów wysokiej jakości oraz jej zakłady termoformowania. W wyniku połączenia obu firm Satellite stała się firmą Satellite | PolyPortables.

 • 2018 Ponowne podwojenie powierzchni w Niemczech
 • 2018 Przeprowadzka do znacznie większego magazynu w Wielkiej Brytanii
 • 2015 Przeniesienie niemieckiego centrum dystrybucyjnego i potrojenie powierzchni
 • 2013 Wybudowanie centrum dystrybucji CDC w Bristolu, Indiana.
 • 2010Przejęcie firmy Hur Chemicals, która działa obecnie pod nazwą Satellite Environmental
 • 2009 Wykupienie linii produktów Global od amerykańskiej firmy Hampel
 • W 2009 roku jednym z celów firmy Satellite stało się odzyskanie kontroli nad produkcją środków zapachowych i czyszczących Safe-T-Fresh, które wytwarzała przed rokiem 1998. Wymagało to wykupienia istniejącego producenta lub stworzenia nowej fabryki. Po przeanalizowaniu możliwości zdecydowano, że najlepszym posunięciem będzie wykup firmy, która przejęła produkcję w 1998 roku.

 • 2007 Wykupienie firmy Thal GmbH w Niemczech i Thal UK w Wielkiej Brytanii
 • 2005 Wykupienie działającej w Stanach Zjednoczonych firmy Synergy World oraz ich światowej klasy linii przenośnych toalet
 • 2004 Wykupienie czołowych producentów przenośnych toalet z Japonii i Francji

 

Produkt

Rozwój

 • 2018 Rozbudowa Satellite Suites & CDC
 • 2017 Ulepszona podkładka pod kabine
 • 2017 Zbiornik na wodę o pojemności 250 galonów
 • 2016 Nabycie dużej drukarki 3-D do wykorzystania przy opracowywaniu produktów.
 • 2016 300 galonowy zbiornik retencyjny
 • 2016 Maxim 3000 II
 • 2016 Podstawa formowana z rozdmuchem
 • 2016 Global II
 • 2014 Satellite Suites
 • 2012 Breeze II
 • 2012 Freedom III
 • 2011 Nowy system spłukiwania recyrkulacyjnego z podnoszoną pokrywą dla kabiny Maxim 3000
 • 2011 Nowy wielofunkcyjny podajnik ręczników papierowych
 • 2011 Nowy zbiornik dla kabiny Global
 • 2010 HandiStand – wolnostojące, czteroosobowe stanowisko do higieny rąk.
 • 2010 Wprowadzenie toalety Highrise dla branży budowlanej
 • 2010 Ulepszona wersja kabiny Tufway, obejmująca nowy projekt frontu, wyprofilowane otwory wentylacyjne w ścianach i opcjonalną nożną spłuczkę recyrkulacyjną
 • 2010 Ulepszenie kabiny Global o wyprofilowane kratki wentylacyjne
 • 2010 Wprowadzenie nowej toalety Maxim 3000 w wersji azjatyckiej
 • 2009 Ulepszenie kabiny Mondo o nowy front i nowe elementy wnętrza

 

Historia

Satellite...

1958 - 1988
Fundament pod budowę
Założona w 1958 roku przez Ala Hilde'a, Jr., firma Satellite powstała na bazie prostej koncepcji zapewnienia ludziom godziwych warunków. W czasie służby w armii amerykańskiej, a także po powrocie do domu podczas imprez sportowych i na placach budów Al Hilde dostrzegał brak odpowiednich toalet. Głęboko wierzył, że przenośne sanitariaty mogą stać się ważnym i powszechnie docenianym rozwiązaniem. Jeszcze w tym samym roku Al Hilde zbudował pierwszy drewniany prototyp toalety. Niedługo potem zaprojektował wóz asenizacyjny, wyposażony w pompę próżniową i zbiornik na nieczystości. Zajął się również opracowywaniem formuły środka zapachowego, który miał zapewnić przyjemne warunki w kabinach. Dysponując flotą 36 toalet, wozem asenizacyjnym i formułą środka zapachowego Al Hilde rozpoczął wynajmowanie i obsługę nowych kabin firmom budowlanym.

Innowacja i rozwój
W 1972 roku firma Satellite rozpoczęła produkcję toalet polietylenowych, znacznie lżejszych i bardziej higienicznych niż drewniane. Nowość ta stała się innowacyjnym skokiem naprzód w branży i szybko spotkała się z gorliwym przyjęciem. Po rozpoczęciu eksportowania produktów działalność firmy zaczęła się szybko rozwijać również w Niemczech, Japonii i Australii. Wkrótce produkty Satellite można było zobaczyć podczas ważnych imprez i wydarzeń komercyjnych na całym świecie. W ciągu następnych 30 lat firma odegrała zasadniczą rolę w rozwoju nowoczesnych usług wynajmu i obsługi, dostarczając przenośne toalety bezpośrednio na place robót i tereny imprez na świeżym powietrzu.

1988 - 1995
Projektowanie i produkcja
W 1988 roku firma Satellite sprzedała swój dział wynajmu i obsługi, aby skoncentrować się na doskonaleniu w zakresie projektowania i dostarczania firmom z całego świata przenośnego sprzętu sanitarnego, pojazdów asenizacyjnych oraz środków zapachowych i czyszczących. Ważną siłą napędową stały się lepsze rozwiązania i funkcjonalność sprzętu. Skrócenie czasu potrzebnego na serwis i naprawy o minuty, a nawet sekundy, miało bezpośredni wpływ na poprawę rentowności i efektywności operatorów. Firma Satellite przeprojektowała swoje toalety, czyniąc je bardziej trwałymi i łatwiejszymi do czyszczenia, obniżając w ten sposób całkowite koszty posiadania i skracając czasy obsługi. Taką samą strategię zastosowano przy projektowaniu zbiorników próżniowych na samochodach asenizacyjnych, ułatwiając dostęp do węży, pomp i środków zapachowych na pojazdach oraz poprawiając bezpieczeństwo samochodów i ich możliwości manewrowe.

1995 – 2004
Rozwój międzynarodowy
W 1995 roku, pod nowym przewodnictwem Todda Hilde'a, powstała europejska siedziba główna Satellite w Brukseli. W ciągu następnych kilku lat firma otwierała biura w Hiszpanii, Francji, Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii. Powstało również biuro na region Azja-Pacyfik w Hongkongu, a w Japonii nawiązana została współpraca typu joint-venture. Na całym świecie utworzone zostały magazyny, a w części krajów rozpoczęto regionalną produkcję w celu skrócenia czasów wprowadzania na rynek i obsługi.

2011
Pionier w technologii
W 2011 roku Satellite znalazła się wśród 100 najlepszych firm wyróżnionych nagrodą PM100, przyznawaną producentom, którzy rozwinęli swoją działalność dzięki wykorzystaniu technologii informacyjnej. Firma Satellite zdobyła szczególne uznanie w kategorii Mistrzostwo Modelu Biznesowego (ang. Business Model Mastery) za wykorzystanie technologii łączącej klientów, dostawców i pracowników na poziomie ogólnoświatowym. Do dzisiaj zintegrowany system ERP (ang. Enterprise Resource Planning – planowanie w zakresie zasobów przedsiębiorstwa) odgrywa kluczową rolę w sukcesach i globalnym rozwoju firmy.

Zadzwoń, aby uzyskać więcej informacji: +48/ 62 760 3870