Długotrwałość

Jako największy na świecie dostawca mobilnych toalet prowadzimy działania na rzecz promocji kultury korporacyjnej, która zachęca do innowacji i szacunku dla jednostek, społeczeństwa i środowiska. A oto dlaczego tak postępujemy i jak:


Plastikowa zupa

Dużo się mówi o konieczności zmniejszenia ilości odpadów plastikowych na świecie. Szczególnie jeśli chodzi o plastikowe wyroby jednorazowego użytku, jak butelki i torby, które kończą żywot w oceanie i są wyrzucane na brzeg. A liczby są alarmujące: według Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (United Nations Environment Programme – UNEP) średnio co minutę do morza trafia zawartość jednej pełnej śmieciarki.Toalety z tworzyw sztucznych

Dlatego też wyroby z tworzyw sztucznych wielu osobom kojarzą się z zanieczyszczeniem, a to stanowi wyzwanie dla takich producentów, jak my. Czy wiedzieliście jednak, że kabiny przenośnych toalet są wykonane z trwałego tworzywa sztucznego i wytrzumują na około 15 lat? To dłużej niż przeciętny okres użytkowania samochodu. A po zakończeniu eksploatacji mogą one zostać w całości poddane recyklingowi.

Nasze kabiny toaletowe są często przewożone. Podróżują z jednego placu budowy na drugi lub z imprezy na imprezę przeciętnie przez 15 lat. Na typowym placu budowy 1 toaleta zostanie użyta 112 500 razy (15 lat x 50 tygodni x 5 dni x 10 pracowników x 3 razy dziennie).
Oznacza to, że nasze kabiny muszą być wytrzymałe, a zarazem tak lekkie i elastyczne jak to tylko możliwe – i łatwe w czyszczeniu! Stąd wybór tworzywa sztucznego. Wyobraźmy sobie coś takiego w przypadku drewnianej toalety...

Większość komponentów naszych toalet wytwarzamy w Niemczech – w pobliżu naszego centralnego węzła logistycznego.. Pozwala nam to zaoszczędzić na kosztach transportu i zmniejszyć emisje CO2. A ponieważ większość naszych klientów samodzielnie montuje swoje kabiny toaletowe, możemy zwiększyć gęstość upakowania naszych ciężarówek i kontenerów czterokrotnie (dziękujemy!).Odpady plastikowe

Od roku 2008 europejska polityka gospodarowania odpadami opiera się na pięciostopniowej hierarchii postępowania z odpadami. Przede wszystkim wymaga ona zapobiegania powstawaniu odpadów (z tworzyw sztucznych), następnie ich ponownego wykorzystania, poddawania recyklingowi i innym formom odzysku. Spalanie i umieszczanie odpadów na wysypiskach powinno stać się absolutną ostatecznością.

Firma Satellite Industries chce możliwe jak najwyżej uplasować się w tej hierarchii.

  • Dzięki trwałości naszych kabin, pojedyncza toaleta może być użyta ponownie nawet 112 500 razy;
  • Próbujemy zachęcać do ponownego wykorzystania oferując 10-letnią gwarancję;
  • Po upływie 15 lat nasze produkty zyskują drugie życie, między innymi w rozwijających się regionach Afryki lub takich krajach, jak Indie;
  • Mogą także w 100% zostać poddane recyklingowi.

Aby zwiększyć odsetek kabin poddawanych recyklingowi, badamy sposoby wspierania i/lub ułatwiania procesu recyklingu dla naszych klientów.Co jeszcze?

Gdy korzystacie z jednej z naszych toalet, także wytwarzacie odpady! Czy zastanawiacie się czasem, co się dzieje później? Cóż... operator wypompowuję ścieki ze zbiornika kabiny i przewozi je do lokalnej oczyszczalni ścieków. Dzięki temu zostają one przetworzone, tak samo, jak to, co spłukujecie w domowej toalecie.

Również i w tym przypadku staramy się maksymalnie zmniejszyć nasz wpływ na środowisko. I choć często klienci nazywają nasze kabiny „chemicznymi toaletami”, nie oznacza to wcale, że są one toksyczne. Wszystkie nasze środki czyszczące i koncentraty sanitarne są oparte na bronopolu lub bioproduktach.  Bronopol jest składnikiem aktywnym, podobnie jak biocydy w żelu do odkażania rąk, który pomaga neutralizować nieprzyjemne zapachy (tak, wyobraźcie sobie, jak by to pachniało, gdybyśmy go nie używali!). Po 1 tygodniu normalnego stosowania ilość pozostałych biocydów w zbiorniku wynosi 0,001%. Dzięki technologii Bioneutral-One® wzbogacamy niewielkie stężenie bronopolu o bakterie i enzymy, które łatwo rozkładają odchody i papier toaletowy.

Ale dlaczego jest on niebieski? Po prostu chcieliśmy oszczędzić Wam naturalistycznego widoku zawartości zbiornika. Nie ma za co!


Zadzwoń, aby uzyskać więcej informacji: +48/ 62 760 3870